Maj 2018

 

1   Ti    Nat. Precision/Majtävlingen, vpg ABC, Grimsta, SAPK

3   To   Grov/Sport 2, Grimsta, anm   15.30/18.30
4   Fr    Fältskjutning FÖM, vpg Tjv, Grimsta, anm från kl 15.00 Ny tävling

            Träningskväll          17.00-18.00  

6   S     Hemortens Banor  startar

            KrM-C-Fältskjutning, Kungsängen                   Fältgruppen

7   M    Snabbpistol 1, Grimsta, anm  18.00                Föranmälan/Patrik

8   Ti    Precision 1, ABC, Grimsta. anm 15.30/18.30

            Precision FÖM  Tjv, Grimsta, anm 18.30

9   O    Fripistol 2:1, Grimsta, anm 17.00-18.30 (alt 16/5)

10 To   KrM Magnumpricken M4-Prec. Hacksjön, Katarina Psf

11 F     Träningskväll          17.00-18.00  

12 L     KrM  PPC, + Cupmatch,  Hallsta, Salems Pk

            ÖSM Mil. Snabb,  Upplands Väsby UVPSK

13 S     Springskytte, Grimsta Cup 3,vpg C,   anm   OBS 17.00-18.00

            ÖSM Mil Snabb,  Upplands Väsby UVPSK

            KrM  PPC,  Hallsta, Salems Pk

            Kretsseriefält 3  Marma, Uppsalakretsen vpg ABCR

15 Ti    Precision 2, ABC, Grimsta. anm 15.30/18.30

            Precision FÖM A, Grimsta, anm 18.30

16 O    Fripistol 2:2, Grimsta, anm 17.00-18.30 (alt 9/5)

17 To   Precision 3, ABC, Grimsta. anm 15.30/18.30

            Precision FÖM C, Grimsta, anm 18.30

18 F     Träningskväll          17.00-18.00  

19 L     KrM-A-Precisionsskjutning,        Snörom,       Atlas Copco

20 S     KrM-C-Precisionsskjutning,         Grimsta        Sthlmspolisen

            Kretsprecision,   vpg AB,             Grimsta         Sthlmspolisen

            DM fripistol                                 Grimsta   Sthlmspolisen

22 Ti    Standardpistol 2, Grimsta, anm 15.30/18.30

24 To   Militär snabbmatch 3, Grimsta anm 15.00/1630/18.30

            Polisiär snabbmatch 3, Grimsta anm  1630/18.30

25 F     Träningskväll          17.00-18.00

26 L     ÖSM Fältskjutning  ABCR         Eskilstuna

27 S     ÖSM Fältskjutning  ABCR         Eskilstuna

28 M    Snabbpistol 2, Grimsta, , anm   18.00    FÖM   Föranmälan

29 Ti    Precision 4, ABC, Grimsta. anm 15.30/18.30

            Precision FÖM B, Grimsta, anm 18.30

30 O    Fripistol 3:1,   Grimsta, anm 16.00/18.30 (alt 13/6)

31 To   Grov/Sport 3, Grimsta, anm 15.30/18.30,  seriepris sport H

            Grovpistol FÖM, Grimsta, anm 15.30/18.30